Witam wszystkich wegetarian i nie tylko!

Nazywam się Kinga Błaszczyk-Wójcicka, lecz wszyscy moi przyjaciele nazywają mnie Cintamani.
Na codzień pracuję w Biurze Informacyjnym Międzynarodowego Towarzystwa Świadomości Kryszny. Wegetarianką jestem od 1990 roku. Tak jak wielu wyznawców Kryszny w niejedzeniu mięsa kieruję sie pobudkami moralnymi i znaną zasadą ahimsy (nieszkodzenia żadnym żywym istotom).
Gotowanie jest jedną z moich życiowych pasji. Bardzo dużo podróżuję i z każdego kraju przywożę przepisy na regionalne dania wegetariańskie.
Przez wiele lat współpracowałam też z "Hare Kryszna Food for Life" największą charytatywną organizacją rozdającą wegetariańskie, gorące posiłki w ponad 65 krajach świata.
Co roku wraz z mężem, na festiwalu Przystanek Woodstock prowadzonym przez Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, organizujemy gotowanie i dystrybucję parudziesięciu tysiecy porcji gorących wegetariańskich posiłków.

Ta strona internetowa powstała przy inspiracji i pomocy Sevabhiruciego Prabhu, za co chciałabym mu serdecznie podziękować. Składa się ona z odcinków "Uczty wegetariańskiej" mojego autorstwa, drukowanych cyklicznie kiedyś w "Magazynie", a obecnie w "Dużym Formacie" - kolorowym dodatku Gazety Wyborczej.

Będzie się ona regularnie powiększać o nowe odcinki.

Życzę udanych prób kulinarnych i smacznego zapraszając jednocześnie do korespondencji i podzielenia się wrażeniami przez wpisanie się do księgi gości.

Pozdrawiam,
Cintamani dasi

Umieść nasz banner na swojej stronie

Webring "Polskie Strony Wegetariańskie"
PSW [ << POPRZEDNIA | Następna >> ]
[ Wszystkie | Losowa ]